20 نکته که آتش به جان چربی های شما می اندازد


20 نکته ای که آتش به جان چربی های بدن شما می اندازد
در این مقاله 20 نکته غذایی مفید جمع آوری شده است که به شما کمک می نماید زودتر به اهداف چربی سوزی خود برسید
سید محمد صادق هاشمی فیزیولوژی ورزشی
⦁ استفاده از غذاهای طبیعی و محلی(ارگانیک)
خواص خیلی خوب لبنیات و گوشت های ارگانیک (مواد غذایی که در فرآیند تولید آنها مراحل شیمیایی و ژنتیکی وجود نداشته باشد) به قیمت گران آنها می ارزد. به گفته ی محققین انگلیسی شیر ارگانیگ (محلی) 70% امگا 3 بیشتر از شیرهای معمولی دارد. بنابر نتیجه تحقیق دیگری که در مجله علم لبنیات چاپ شد، CLA موجود در شیر گاوهایی که از علوفه تغذیه می کردند، 500 درصد بیشتر از شیر گاوهایی بود که از غلات استفاده می کردند.
همانطور که می دانید امگا 3 و CLA هر دو می توانند به چربی سوزی و عضله سازی کمک نمایند، بنابراین اگر به محصولات لبنی و گوشتی تولید شده محلی دسترسی دارید، در صورت رعایت نکات بهداشتی حتما سعی کنید از این محصولات استفاده نمایید.
⦁ سرعت خودتان را کاهش دهید!
در هنگام انتخاب کربوهیدرات حتما از کربوهیدرات های دیر هضم (سرعت هضم کند) و سبوس دار مانند برنج قهوه ای، جودوسر و نان تولید شده از گندم کامل استفاده نمایید. این گروه از مواد غذایی باعث می شود که سطح انسولین بدن در یک حالت پایین و ثابت باقی بماند و از عملکرد انسولین در جلوگیری از چربی سوزی و بالا بردن ذخیره چربی جلوگیری می نماید.
بنا به پژوهشی که توسط محققین دانشگاه ایالت پنسیلوانیا بر روی دو گروه با رژیم های غذایی مختلف صورت پذیرفت، مشخص گردید که در گروهی که از کربوهیدرات های دیر هضم استفاده کرده بودند، چربی سوزی خیلی بیشتری نسبت به گروهی که از کربوهیدرات های فرآوری شده (مانند برنج سفید، نان های با آرد گندم که سبوس آن گرفته شده است و ...) استفاده کرده بودند، داشتند.

⦁ میوه های غیر ممنوعه مصرف کنید
نتایج یک پژوهش علمی از کلینیک اسکریپز (سان دیگو) مشخص کرده است که مردانی که نصف یک گریپ فروت یا یک لیوان آب گریپ فروت در روز می خورند (نصف یک گریپ فروت در سه مقطع در روز استفاده می کردند)، به طور میانگین دو گیلوگرم وزن خود را در طول 12 هفته بدون آنکه رژیم معمولی غذایی خود را تغییر بدهند کم کرده بودند. این نتیجه احتمالا در اثر این می باشد که گریپ فروت قادر است سطوح انسولین را پایین نگه دارد و بنابراین ذخایر چربی را محدود بنماید. برای اینکه در مورد اثر این میوه آگاه شوید، هیچ ضرری ندارد که شما هم همین کار را انجام دهید و سعی کنید نصف یک گریپ فروت را در طول روز مصرف نمایید.
⦁ فواید بی پایان تخم مرغ
تخم مرغ سرشار از پروتئین می باشد و ثابت شده است که قدرت و حجم عضله را افزایش می دهد. پژوهش ها نشان داده اند که مصرف تخم مرغ در وعده صبحانه نه تنها باعث می شود که اشتهای شما در طول روز گرفته شود بلکه باعث می شود شما چربی نیز از دست بدهید. توصیه ما این است که شما برای صبحانه تخم مرغ میل بفرمایید می توانید به ازای هر سه سفیده تخم مرغ یک زرده نیز بخورید.
⦁ از چربی کمک بگیرید
بعضی از چربی ها (مخصوصا امگا 3) نه تنها باعث می شود که شما چربی ذخیره نکنید بلکه به چربی سوزی نیز کمک می نماید. خوردن چربی برای کاهش وزن به نظر غیر معقول می آید اما اینطور نیست. اگر شما 30% از کالری مصرفی روزانه خود را از چربی ها تشکیل بدهید و سعی بنمایید این 30 درصد را از ماهی های روغنی مانند ماهی های آزاد، ساردین و قزل آلا بهمراه روغن های سالم مانند روغن زیتون، گردو و کره بادام زمینی تشکیل بدهید، شما می توانید فرآیند چربی سوزی خود را از زمانی که از رژیم های کم چرب استفاده می کردید بیشتر نمایید.